Kuzmanović sa dva gola demantovao Bobića

Srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović postigao je dva gola u ubedljivoj pobedi Štutgarta na gostovanju u Hamburgu rezultatom 4:0 (2:0) u okviru 24. kola nemačke Bundeslige.

Zdravko Kuzmanović (24) je oba gola postigao sa penala, u 31. i 48.  minutu i sada je došao na brojku od 18 postignutih golova za “švabe” na 78 mečeva.

Pored toga, naš veznjak rođen u Švajcarskoj nastavio je dobre partije iz reprezentacije (postigao gol na prijateljskom meču protiv Jermenije) i tako na najbolji način odgovorio na “prozivke” sportskog direktora Štutgarta Fredija Bobića koji je “opleo” po našem savezu lrekavši da će se Kuzmanović u Nemačku vratiti “iscrpljen i ispijen” pošto je ove nedelje odigrao dva meča za dva dana za “orlove”.

Derbi 24. kola između Bajera i Bajerna pripao je domaćem timu koji je u Leverkuzenu slavio sa 2:0 golovima Kislinga i Belabarija u poslednjih 10 minuta meča.

Bajern za Borusijom iz Dortmunda sada zaostaje čak sedam bodova. Pored toga, Bajern bi na drugom mestu mogla da prestigne i Borusija Menhengladbah koja gostuje u nedelju Nirnbergu. Sa druge strane, Bajer se ovim trijumfom umešao u borbu za Ligu šampiona sa 40 bodova, pošto je četvrtoplasirani Šalke (44) poražen na gostovanju u Frajburgu, koji je sada “fenjer” prepustio Kajzerslauternu.

Posle šest vezanih poraza i i devet mečeva bez pobede, Herta je konačno osvojila tri boda,  i to mininalnom pobedom u Berlinu nad Verderom. Kajzerslautern i Volfsburg odigrali su bez golova, a bodove su podelili i Hanover i Augsburg (2:2).