English (United Kingdom)Serbian
Nalazite se ovde: Utakmice 1990-1999

Jokanović Slaviša

El. pošta Štampa PDF

 

jokanovic-slavisa Ime i prezime Slaviša Jokanović
Rođen 16/08/1968
Mesto u timu Vezni igrač
Utakmica za reprezentaciju 64
Golova za reprezentaciju 10
Debitovao 27/02/1991
Igrao u klubovima RFK Novi Sad (Novi Sad),
FK Vojvodina (Novi Sad),
FK Partizan (Beograd),
Real Oviedo (Esp),
CD Tenerife (Esp),
RC Deportivo La Coruna (Esp),
Chelsea FC (Eng),
CF Ciudad de Murcia (Esp)

 



Rođen 16. avgusta 1968. u Novom Sadu.

Ponikao je u pionirima Novog Sada (1985-88), da bi od 1988-1990 bio prvotimac novosadske Vojvodine, za koju je odigrao 54 utakmica i postigao 10 golova. Dao je izuzetan doprinos u osvajanju titule prvaka Jugoslavije (1989).

Karijeru nastavlja u beogradskom Partizanu (1990-93) - 61 utakmica, 21 gol, Kup Jugoslavije (1992), prvak države (1993).

Kao internacionalac igrao u Španiji i Engleskoj u klubovima : Real Oviedo (1993-95) - 62 utakmice, 12 golova, CD Tenerife (1995-99) - 123 utakmica, 17 golova, Deportivo La Coruna (1999-2000), Chelsea (2001-2002) - 39 utakmica.

Posle najave da se oprašta od aktivnog igranja fudbala i jednogodišnje pauze, Slaviša Jokanović odlučio je da se reaktivira na inicijativu trenera Lilja, koji je preuzeo novog člana Segunde i sa kojim je Jokanović sarađivao u Tenerifima. Postao je član španskog drugoligaša Sijudad Mursije, u koju je stigao kao slobodan igrač i sa kojim je potpisao jednogodišnji ugovor, ali je za ovu ekipu odigrao samo šest utakmica i definitivno okačio kopačke o klin.

Reprezentativac Jugoslavije (1991- 2002). Odigrao je 64 reprezentativnih mečeva i postigao 10 golova. Debitovao je 1991. na prijateljskoj utakmici protiv Turske (1:1) u Izmiru, a oprostio se 2002. godine na prijateljskoj utakmici protiv Ekvadora (0:1) u Nju Džersiju, SAD.

Učesnik Svetskog prvenstva 1998. u Francuskoj i Evropskog prvenstva 2000. u Belgiji i Holandiji.


Trenerska karijera


Od januara 2008. do septembra 2009. obavljao dužnost šefa stručnog štaba FK Partizan Beograd. Osvojio je dve duple krune sa Partizanom u sezonama 2007/2008. i 2008/2009. i i dva uzastopna plasmana u ligaški deo evropskih kupova - Kupa UEFA i UEFA evropske lige. Postao prvi trener u istoriji kluba koji je uspeo da odbrani duplu krunu. U 2008. proglašen je za najboljeg trenera u Srbiji.

Ono što se očekivalo nakon eliminacije od Apoela u kvalifikacijama za Ligu šampiona, a zatim je odloženo plasmanom u Ligu Evrope dobilo je svoj epilog 5. septembra 2009. kada je na sajtu beogradskog kluba objavljeno da su FK Partizan i dotadašnji trener prvog tima Slaviša Jokanović sporazumno raskinuli ugovor.

U februaru 2012. preuzeo tajlandskog prvoligaša SCG Muang Tong Junajted i u prvoj sezoni osvojio je titulu i izborio plasman u Ligu šampiona Azije, posle čega mu je uprava produžila ugovor. U junu 2013. uprava šampiona Tajlanda uručila mu je otkaz, uz obrazloženje da su na rastanak presudno uticali loši rezultati u poslednja dva kola. U njima je vladajući prvak zabeležio poraz i remi i zaostao bod za najvećim konkurentom za titulu Buriramom.

U julu 2013. imenovan je za trenera Levskog iz Sofije, samo nekoliko dana nakon što je bugarski vicešampion pretrpeo ponižavajuću elininaciju u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Klub koji je gajio šampionske ambicije ušao je katastrofalno u novu sezonu, eliminacijom na startu kvalifikacija za Ligu Evrope od kazahstanskog Irtiša, posle čega je Jokanović i imenovan za novog trenera. Međutim, ni njemu nije krenulo baš najbolje. Doživeo je dva poraza na startu prvenstva, a onda i nekoliko vezanih remija, da bi tek u poslednjih mesec dana stvari krenule nabolje. Četiri meča je Levski dobio u nizu, pa ipak, odmah nakon prvog narednog kiksa Uprava je rešila da se zahvali srpskom treneru na saradnji.

Početkom maja 2014. preuzeo komandnu palicu u španskom drugoligašu Erkulesu iz Alikantea. Jokanović je imenovan za naslednika Kikea Pine i pokušaće da Erkulesu sačuva drugoligaški status.


Prvenstvene utakmice u klubovima u kojima je nastupao :

Season Club Country Level GP GS
2003-04 CF Ciudad de Murcia ESP 2
6 0
2001-02 Chelsea FC ENG 1
20 0
2000-01 Chelsea FC ENG 1
19 0
1999-00 RC Deportivo La Coruna ESP 1
23 2
1998-99 CD Tenerife ESP 1
29 2
1997-98 CD Tenerife ESP 1
30 3
1996-97 CD Tenerife ESP 1
30 10
1995-96 CD Tenerife ESP 1
34 2
1994-95 Real Oviedo ESP 1
30 5
1993-94 Real Oviedo ESP 1
32 7
1992-93 Partizan Beograd YUG 1
32 13
1991-92 Partizan Beograd YUG 1
9 4
1990-91 Partizan Beograd YUG 1
20 4
1989-90 Vojvodina Novi Sad YUG 1
30 6
1988-89 Vojvodina Novi Sad YUG 1
24 4
Career Totals: 368 62



U
takmice reprezentacije Jugoslavije u kojima je nastupao :

PU 27.02.1991  Turska -  Jugoslavija 1-1 (1-0)
PU 08.08.1991  Jugoslavija -  Čehoslovačka 3-4 (0-0)pen
PU 04.09.1991  Švedska -  Jugoslavija 4-3 (1-1)
KEP 16.10.1991  Farska Ostrva -  Jugoslavija 0-2 (0-1)
PU 30.10.1991  Brazil -  Jugoslavija 3-1 (2-1)
KEP 13.11.1991  Austrija -  Jugoslavija 0-2 (0-2)
PU 23.12.1994  Brazil -  Jugoslavija 2-0 (1-0)
PU 27.12.1994  Argentina -  Jugoslavija 1-0 (1-0)
PU 31.05.1995  Jugoslavija -  Rusija 1-2 (1-2)
PU 20.09.1995  Grčka -  Jugoslavija 0-2 (0-0)
PU 27.03.1996  Jugoslavija -  Rumunija 1-0 (0-0)
KSP 24.04.1996  Jugoslavija -  Farska Ostrva 3-1 (3-0)
KSP 02.06.1996  Jugoslavija -  Malta 6-0 (3-0)
KSP 06.10.1996  Farska Ostrva -  Jugoslavija 1-8 (1-5) goal
KSP 10.11.1996  Jugoslavija -  Češka Republika 1-0 (1-0)
KSP 14.12.1996  Španija -  Jugoslavija 2-0 (2-0)
PU 28.12.1996  Argentina -  Jugoslavija 2-3 (1-1)
PU 12.03.1997  Jugoslavija -  Rusija 0-0 (0-0)
KSP 02.04.1997  Češka Republika -  Jugoslavija 1-2 (0-1)
KSP 08.06.1997  Jugoslavija -  Slovačka 2-0 (1-0)
KoK 12.06.1997  Jugoslavija -  Gana 3-1 (0-0) goal
KoK 14.06.1997  Egipat -  Jugoslavija 0-0 (0-0)
PU 16.06.1997  Južna Koreja -  Jugoslavija 1-1 (1-0) goal
PU 20.08.1997  Rusija -  Jugoslavija 0-1 (0-0) goal
KSP 10.09.1997  Slovačka -  Jugoslavija 1-1 (0-0)
KSP 11.10.1997  Malta -  Jugoslavija 0-5 (0-3)
KSP 29.10.1997  Mađarska -  Jugoslavija 1-7 (0-5)
KSP 15.11.1997  Jugoslavija -  Mađarska 5-0 (3-0)
PU 28.01.1998  Tunis -  Jugoslavija 0-3 (0-1) goal
PU 25.03.1998  Kolumbija -  Jugoslavija 0-0 (0-0)
PU 22.04.1998  Jugoslavija -  Južna Koreja 3-1 (0-1) goal
PU 29.05.1998  Jugoslavija -  Nigerija 3-0 (1-0)
PU 03.06.1998  Jugoslavija -  Japan 1-0 (0-0)
PU 06.06.1998  Švajcarska -  Jugoslavija 1-1 (0-1)
SP 14.06.1998  Jugoslavija -  Iran 1-0 (0-0)
SP 21.06.1998  Jugoslavija -  Nemačka SR 2-2 (1-0)
SP 25.06.1998  Jugoslavija -  SAD 1-0 (1-0)
SP 29.06.1998  Jugoslavija -  Holandija 1-2 (0-1)
PU 02.09.1998  Jugoslavija -  Švajcarska 1-1 (0-0)
PU 23.09.1998  Brazil -  Jugoslavija 1-1 (1-1)
KEP 18.10.1998  Jugoslavija -  Republika Irska 1-0 (0-0)
KEP 10.02.1999  Malta -  Jugoslavija 0-3 (0-1)
KEP 08.06.1999  Jugoslavija -  Malta 4-1 (1-1)
KEP 18.08.1999  Jugoslavija -  Hrvatska 0-0 (0-0)
KEP 05.09.1999  Jugoslavija -  Makedonija 3-1 (1-0)
KEP 08.09.1999  Makedonija -  Jugoslavija 2-4 (0-4)
KEP 09.10.1999  Hrvatska -  Jugoslavija 2-2 (1-2)
PU 23.02.2000  Makedonija -  Jugoslavija 1-2 (0-2)
PU 28.03.2000  Jugoslavija -  Kina 1-0 (1-0)
PU 25.05.2000  Kina -  Jugoslavija 0-2 (0-1)
PU 28.05.2000  Južna Koreja -  Jugoslavija 0-0 (0-0)
PU 30.05.2000  Južna Koreja -  Jugoslavija 0-0 (0-0)
EP 13.06.2000  Jugoslavija -  Slovenija 3-3 (0-1)
EP 18.06.2000  Jugoslavija -  Norveška 1-0 (1-0)
EP 21.06.2000  Španija -  Jugoslavija 4-3 (1-1)
PU 03.09.2000  Luksemburg -  Jugoslavija 0-2 (0-2) goal
KSP 28.03.2001  Slovenija -  Jugoslavija 1-1 (0-1)
KSP 25.04.2001  Jugoslavija -  Rusija 0-1 (0-1)
KSP 01.09.2001  Švajcarska -  Jugoslavija 1-2 (1-1)
KSP 05.09.2001  Jugoslavija -  Slovenija 1-1 (0-1)
KSP 06.10.2001  Jugoslavija -  Luksemburg 6-2 (1-1) goal
PU 13.02.2002  Jugoslavija -  Meksiko 2-1 (2-0)
PU 27.03.2002  Brazil -  Jugoslavija 1-0 (0-0)
PU 08.05.2002  Ekvador -  Jugoslavija 1-0 (0-0)


Share