Nalazite se ovde: Statistika reprezentativci (A-Z)

Lazarević Vojin

El. pošta Štampa PDF

 

lazarevic-vojin Ime i prezime Vojin Lazarević
Rođen 22/02/1942
Mesto u timu Napadač
Utakmica za reprezentaciju 5
Golova za reprezentaciju 1
Debitovao 17/06/1964
Igrao u klubovima FK Sutjeska (Nikšić),
FK Crvena Zvezda (Beograd),
FC Liégeois (Bel),
A.S. Nancy Lorraine (Fra),
FK Crvena Zvezda (Beograd),
Toronto Metros (Can),
FK Vrbas (Vrbas)

 


 

Rođen 22. februara 1942. u Nikšiću.

Triput je bio najbolji strelac u Istočnoj grupi Druge lige, u kojoj je 1962. proglašen i za najboljeg igrača, dvaput je bio najbolji prvoligaški golgeter: u sezoni 1968/69. sa 22 gola, a 1972/73. (zajedno sa Santračem) sa 25 pogodaka.

Kao vođa navale izuzetnih realizatorskih sposobnosti, u omladinskoj ekipi Sutjeske iz Nikšića, u kojoj je 1957. počeo karijeru, postao je prvo omladinski reprezentativac Crne Gore (pet utakmica), a onda najbolji prvotimac Sutjeske.

Već kao zreo fudbaler, prešao je u beogradsku Crvenu zvezdu u čijem je dresu debitovao 6. avgusta 1966. i igrao do 30. juna 1970. Tada odlazi u Belgiju gde šest meseci igra za RFC Liegois, a posle toga i dve sezone u Francuskoj, za FC Nancy iz istoimenog grada.

Kad se 21. maja 1972. ponovo vratio u Crvenu zvezdu, do 21. marta 1974. godine odigrao je ukupno 360 utakmica (od toga 161 prvenstvenu) i postigao čak 230 golova (112 u prvenstvu), tako da spada medu najbolje strelce "crveno-belih".

Boje Crvene zvezde branio je u vreme kad je ova ekipa dominirala u jugoslovenskom fudbalu i osvojila najviše trofeja. Kao standardni vođa navale igrao je za ekipu koja je 1968, 1969, 1970. i 1973. osvajala titulu državnog prvaka, a 1968. i 1970. i trofej Fudbalskog kupa Jugoslavije.

Kad je po drugi put napustio Crvenu zvezdu, igrao je jednu sezonu za ekipu Metros iz Toronta (Kanada), a karijeru je završio u ekipi FK Vrbas, u kojoj je igrao jednu polusezonu.

Odigrao je pet utakmica za mladu reprezentaciju (1963-1967) i postigao tri gola, a isto toliko puta je igrao i za najbolju selekciju Jugoslavije, za koju je postigao jedan pogodak. Debitovao je 17. juna 1964. protiv Rumunije (1:2) u Beogradu, a poslednju utakmicu odigrao je 24. septembra 1969. protiv SSSR-a (1:3) u Beogradu.

Ostao je u fudbalu kao trener.



Prvenstvene utakmice u klubovima u kojima je nastupao :


Season Club Country Level GP GS
1974-75 FK Vrbas YUG 2 ? 6
1973-74 Toronto Metros CAN 1 6 4
1973-74 FK Crvena Zvezda Beograd YUG 1 11 2
1972-73 FK Crvena Zvezda Beograd YUG 1 34 25
1971-72 FK Crvena Zvezda Beograd YUG 1 6 9
1971-72 Nancy ASNL FRA 1 12 3
1970-71 Nancy ASNL FRA 1 19 8
1970-71 FC Liégeois BEL 1 6 1
1969-70 FK Crvena Zvezda Beograd YUG 1 26 12
1968-69 FK Crvena Zvezda Beograd YUG 1 34 22
1967-68 FK Crvena Zvezda Beograd YUG 1 29 21
1966-67 FK Crvena Zvezda Beograd YUG 1 23 15
1965-66 FK Sutjeska Nikšić YUG 2 ? 21
1964-65 FK Sutjeska Nikšić YUG 1 25 6
1963-64 FK Sutjeska Nikšić YUG 2 ? 27
1962-63 FK Sutjeska Nikšić YUG 2 ? 20
1961-62 FK Sutjeska Nikšić YUG 2 21 9
1960-61 FK Sutjeska Nikšić YUG 2 ? ?
1959-60 FK Sutjeska Nikšić YUG 2 1 0
Career Totals: 253 212



U
takmice reprezentacije Jugoslavije u kojima je nastupao :

PU 17.06.1964  Jugoslavija -  Rumunija 1-2 (0-0)
PU 01.11.1967  Holandija -  Jugoslavija 1-2 (0-0)
KEP 12.11.1967  Jugoslavija -  Albanija 4-0 (1-0) goal
PU 27.04.1968  Čehoslovačka -  Jugoslavija 3-0 (2-0)
PU 24.09.1969  Jugoslavija -  SSSR 1-3 (1-2)