Nalazite se ovde: Bivši Selektori

Drulović Ljubinko

El. pošta Štampa PDF

 

drulovic-ljubinko

Ime i prezime Ljubinko Drulović
Rođen 11/04/1968
Mesto u timu Vezni red
Utakmica za reprezentaciju 38
Golova za reprezentaciju 3
Debitovao 28/12/1996
Igrao u klubovima FK Zlatar (Nova Varoš),
FK Sloga (Kraljevo),
FK Sloboda (Užice),
FK Rad (Beograd),
Gil Vicente (Por),
FC Porto (Por),
Benfica (Por),
Partizan (Beograd),
Penafiel (Por)

 



Rođen 11. aprila 1968. u Novoj Varoši.

Igrao je za Zlatar, Slogu (Kraljevo), Užičku Požegu, Slobodu (Užice), i Rad u zemlji, a u inostranstvu za Gil Vicente, Porto, Benfiku iz Lisabona i Panafiel. Nakon 11-godišnje karijere u Portugalu vratio se u Srbiju i plasirao se sa beogradskim Partizanom u Ligu šampiona.

Istakao se kao probojan bočni igrač, odličnog centaršuta i dobre tehnike. Jedan je od retkih fudbalera Porta koji je tokom devedesetih učestvovao u osvajanju pet uzastopnih titula prvaka Portugala (1995, 1996, 1997, 1998 i 1999.), četiri kupa (1994, 1998, 2000, 2001.) i pet Superkupa (1993, 1994, 1996, 1998, 2001.).

Tokom tog perioda, proslavio se asistencijama legendarnom brazilcu Mario Žardelu koji je zahvaljujući Ljubinku Druloviću u dva navrata (1998-99 i 2001-02) bio najbolji strelac Evrope i osvajač "zlatne kopačke"

Nastupao je za nacionalni tim Jugoslavije na 38 susreta i postigao tri pogotka. Debitovao je 28. decembra 1996. protiv Argentine (3:2) u Mar de Plati, a poslednji put dres "plavih" oblačio je 6. oktobra 2001. protiv Luksemburga (6:1) u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2002.

Nakon igračke karijere, ostao u fudbalu kao trener. Predvodio je GD Tourizense (2006-07) i FK Banat iz Zrenjanina (2008), kao i slovenačku Dravu iz Ptuja (2008) i 1. avgust, vojni klub iz Angole (2010-11).

Kao selektor fudbalske reprezentacije Srbije za igrače do 19 godina osvojio je zlato na Evropskom prvenstvu u Litvaniji 2013. godine. Krajem 2013. godine dodeljena mu je "Zlatna lopta" FSS kao najboljem treneru za 2013. godinu.

U februaru 2014. imenovan je na Odboru za hitna pitanja za v. d. selektora A reprezentacije Srbije. Vodio je reprezentaciju Srbije na četiri susreta i zabeležio dve pobede (Republika Irska 2:1 i Jamajka 2:1), remi (Panama 1:1) i poraz (Brazil 0:1).

Rezultati i igra reprezentacije Srbije na ovim susretima nije impresionirala čelnike FSS, pa je na njegovo mesto seo seo holandski stručnjak Dik Advokat, koji je "orlove" poveo u kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2016. u Francuskoj.

Vršilac dužnosti selektora reprezentacije Srbije Ljubinko Drulović nije krio razočaranost što nije postao selektor Srbije:

- "Moja je ambicija od starta bila jasna, želeo sam da ostanem, ali Savez je odlučio drugačije. Nisam mogao sam sebe da postavim. Bila mi je velika čast i zadovoljstvo što sam radio sa našim momcima, imao sam dobre saradnike, a ličnu satisfakciju za svoj rad u tom periodu dobio sam od Petkovića, Đurkovića, Živadinovića koji su otvoreno bili za mene. Idem dalje svojim putem, ali verujem da ću jednog dana biti selektor Srbije. U karijeri sam uvek zaobilaznim putem dolazio do cilja..."


Prvenstvene utakmice u klubovima u kojima je nastupao :

Season Club Country Level GP GS
2004-05 Penafiel POR 1 8 0
2003-04 FK Partizan Beograd SCG 1 26 5
2002-03 Benfica Lisbon POR 1 19 0
2001-02 Benfica Lisbon POR 1 31 5
2000-01 FC Porto POR 1 25 4
1999-00 FC Porto POR 1 33 4
1998-99 FC Porto POR 1 32 3
1997-98 FC Porto POR 1 30 4
1996-97 FC Porto POR 1 30 1
1995-96 FC Porto POR 1 31 8
1994-95 FC Porto POR 1 23 5
1993-94 FC Porto POR 1 21 11
1993-94 Gil Vicente POR 1 12 7
1992-93 Gil Vicente POR 1 32 10
1991-92 FK Rad Beograd YUG 1 29 12
1990-91 FK Rad Beograd YUG 1 34 10
1989-90 FK Rad Beograd YUG 1 14 3
1989-90 FK Sloboda Užice YUG 2 19 6
1988-89 FK Sloboda Užice YUG 2 36 3
Career Totals: 485 101



Utakmice reprezentacije Jugoslavije u kojima je nastupao :

PU 28.12.1996  Argentina -  Jugoslavija 2-3 (1-1) goal
KaK 07.02.1997  Jugoslavija -  Rusija 5-6 (1-1) pen
KaK 10.02.1997  Hong Kong Liga XI -  Jugoslavija 1-3 (0-3)
PU 12.03.1997  Jugoslavija -  Rusija 0-0 (0-0)
KSP 02.04.1997  Češka Republika -  Jugoslavija 1-2 (0-1)
KSP 30.04.1997  Jugoslavija -  Španija 1-1 (0-1)
KSP 08.06.1997  Jugoslavija -  Slovačka 2-0 (1-0)
KoK 12.06.1997  Jugoslavija -  Gana 3-1 (0-0)
PU 20.08.1997  Rusija -  Jugoslavija 0-1 (0-0)
KSP 10.09.1997  Slovačka -  Jugoslavija 1-1 (0-0)
KSP 11.10.1997  Malta -  Jugoslavija 0-5 (0-3)
KSP 15.11.1997  Jugoslavija -  Mađarska 5-0 (3-0)
PU 28.01.1998  Tunis -  Jugoslavija 0-3 (0-1)
PU 25.03.1998  Kolumbija -  Jugoslavija 0-0 (0-0)
PU 29.05.1998  Jugoslavija -  Nigerija 3-0 (1-0)
PU 03.06.1998  Jugoslavija -  Japan 1-0 (0-0)
KEP 18.11.1998  Jugoslavija -  Republika Irska 1-0 (0-0)
PU 23.12.1998  Izrael -  Jugoslavija 2-0 (0-0)
KEP 08.06.1999  Jugoslavija -  Malta 4-1 (1-1)
KEP 18.08.1999  Jugoslavija -  Hrvatska 0-0 (0-0)
KEP 01.09.1999  Republika Irska -  Jugoslavija 2-1 (0-0)
KEP 05.09.1999  Jugoslavija -  BJR Makedonija 3-1 (1-0)
KEP 08.09.1999  BJR Makedonija -  Jugoslavija 2-4 (0-4) goal
KEP 09.10.1999  Hrvatska -  Jugoslavija 2-2 (1-2)
PU 23.02.2000  BJR Makedonija -  Jugoslavija 1-2 (0-2)
PU 28.03.2000  Jugoslavija -  Kina 1-0 (1-0)
PU 30.05.2000  Južna Koreja -  Jugoslavija 0-0 (0-0)
EP 13.06.2000  Jugoslavija -  Slovenija 3-3 (0-1) goal
EP 18.06.2000  Jugoslavija -  Norveška 1-0 (1-0)
EP 21.06.2000  Španija -  Jugoslavija 4-3 (1-1)
EP 25.06.2000  Holandija -  Jugoslavija 6-1 (4-0)
PU 03.09.2000  Luksemburg -  Jugoslavija 0-2 (0-2)
PU 15.11.2000  Rumunija -  Jugoslavija 2-1 (1-0)
KSP 02.06.2001  Rusija -  Jugoslavija 1-1 (1-1)
KSP 06.06.2001  Farska Ostrva -  Jugoslavija 0-6 (0-2)
KSP 15.08.2001  Jugoslavija -  Farska Ostrva 2-0 (1-0)
KSP 01.09.2001  Švajcarska -  Jugoslavija 1-2 (1-1)
KSP 06.10.2001  Jugoslavija -  Luksemburg 6-2 (1-1)


Utakmice reprezentacije Srbije u kojima je bio selektor :

PU 05.03.2014  Republika Irska -  Srbija 1-2 (1-0)
PU 26.05.2014 Jamaica Jamajka -  Srbija 1-2 (0-2)
PU 31.05.2014 Panama Panama -  Srbija 1-1 (0-1)
PU 06.06.2014 Brazil Brazil -  Srbija 1-0 (0-0)


Povezane teme :

» Ljubinko Drulović novi selektor Orlića!

Drulović je u Srbiji vodio Banat proleća 2008. u Super ligi, a sedeo je još na klupi portugalskog drugoligaša Turizensea, Drave iz Ptuja i 1. avgust, vojni klub iz Angole. (43) novi je selektor omladinske reprezentacije Srbije (igrači rođeni...