Nalazite se ovde: Početna

Ješić Miodrag

El. pošta Štampa PDF

 

jesic-miodrag Ime i prezime Miodrag Ješić
Rođen 30/11/1958
Mesto u timu Odbrana
Utakmica za reprezentaciju 8
Golova za reprezentaciju 2
Debitovao 17/11/1982
Igrao u klubovima FK Partizan (Beograd),
Altay SK (Tur),
Trabzonspor (Tur)

 



Rođen 30. novembra 1958. u Osečenici.

Na prvoligaškoj sceni pojavio se u dresu beogradskog Partizana (1974-1985) za koji je odigrao 342 utakmice i postigao 81 gol. U dresu ovog kluba osvojio je šampionsku titulu 1983. U Partizan se vraća u sezoni 1990-91.

Internacionalac u Turskoj, gde je igrao za Altaj (1985-89 i 1992-94) i Trabzonspor (1989-90).

Za mladu reprezentaciju odigrao je 25 utakmica, a za "A" tim 8 mečeva i postigao 2 gola. Debitovao je 17. novembra 1982. u Sofiji protiv Bugarske (1:0), a poslednji meč za "plave" odigrao 12. septembra 1984. u Glazgovu protiv Škotske (1:6).

Završio je Višu trenersku školu, a u trenerskoj karijeru je predvodio : Obilić Beograd (1993), Krajišnik Beograd (1994), Vršac (1995), Radnički Novi Beograd (1996), Mladi radnik Požarevac (1997), Radnički Niš (1998), OFK Beograd (1999), Partizan Beograd (2000), Svah Tunis (2000-01), Altaj Izmir (2001-02), Slavija Sofija (2002-03), Pegah Iran (2003-04), CSKA Sofija (2005-06).

U sezoni 2006-07 po drugi put dolazi na mesto šefa stručnog štaba FK Partizan, ali nakon izuzetno neuspešne polusezone "crno-belih" napušta kormilo FK Partizan 8. januara 2007. a na njegovo mesto dolazi Miroslav Đukić.

U sezoni 2008-09 trenirao podgoričku Budućnost, sa kojom osvaja samo drugo mesto u crnogorskom prvenstvu. Krajem juna 2009. potpisuje jednogodišnji ugovor sa aktuelnim šampionom Libije Al Itihadom sa kojim osvaja Superkup Libije.

U junu 2010. odlazi u Kinu gde preuzima Changsha Ginde, koji je vodio do februara 2011. kada se ponovo vraća u Libiju, pošto je potpisao ugovor do kraja sezone sa prvoligašem Attahaddy Benghazi. Zbog političkih previranja u Libiji bio je prinuđen da promeni klub, pa je jedno vreme vodio iranski Shahrdari Tabriz, a aztim i Nadžran iz istoimenog grada iz Saudijske Arabije.

U januaru 2013. imenovan za trenera bugarskog CSKA, što je bio njegov drugi mandat u sofijskom klubu, nakon što je u prvom (od 2004. do 2006. godine) jednom bio i prvak Bugarske. Ješić je prošao celokupne zimske pripreme sa ekipom, da bi posle samo dve utakmice u sofijskom CSKA morao po radnu knjižicu. Srpski trener je prvi meč izgubio, a drugi je dobio protiv Černomoreca (2:0). Ali, otkaz je usledio posle pobede!


Prvenstvene utakmice u klubovima u kojima je nastupao :

Season Club Country Level GP GS
1993-94 Altay TUR 1 6 0
1992-93 Altay TUR 1 12 2
1990-91 FK Partizan Beograd YUG 1 4 0
1989-90 Trabzonspor TUR 1 32 3
1988-89 Altay TUR 1 ? ?
1987-88 Altay TUR 1 34 12
1986-87 Altay TUR 1 ? ?
1985-86 Altay TUR 1 ? ?
1984-85 FK Partizan Beograd YUG 1 32 3
1983-84 FK Partizan Beograd YUG 1 32 4
1982-83 FK Partizan Beograd YUG 1 27 1
1981-82 FK Partizan Beograd YUG 1 26 3
1980-81 FK Partizan Beograd YUG 1 27 2
Career Totals: 232 30



U
takmice reprezentacije Jugoslavije u kojima je nastupao :

KEP 17.11.1982  Bugarska -  Jugoslavija 0-1 (0-1)
KEP 15.12.1982  Jugoslavija -  Vels 4-4 (3-2) goal
PU 30.03.1983  Rumunija -  Jugoslavija 0-2 (0-1)
PU 23.04.1983  Francuska -  Jugoslavija 4-0 (2-0)
PU 01.06.1983  Jugoslavija -  Rumunija 1-0 (0-0)
PU 07.06.1983  Jugoslavija -  Nemačka SR 2-4 (0-2) goal
KEP 21.12.1983  Jugoslavija -  Bugarska 3-2 (1-1)
PU 12.09.1984  Škotska -  Jugoslavija 6-1 (3-1)